1 grudnia w MSCDN Wydział w Radomiu odbył się Międzynarodowy Turniej Warcabowy, który pozwolił sprawdzić uczniom swoje umiejętności oraz zintegrować dzieci różnych narodowości. Turniej zorganizowany był przez MSCDN w Radomiu we współpracy z Polskim Związkiem Warcabowym w ramach projektu "Warcaby w mazowieckiej szkole". Nasza szkoła również przystąpiła do tego projektu, w którym uczestniczyły pani Iwona Socha i pani Iwona Śmiechowska. Dzięki temu nasi uczniowie mogli wziąć udział w turnieju warcabowym. Ach, cóż to były za emocje... W kategorii klasa 4 - I miejsce zajęła Julia Adamczyk, III miejsce – Sara Firlej, w kategorii klas 2 – wyróżnienie otrzymała Karina Szczęk. Za udział w turnieju dyplomy i nagrody otrzymali również Oskar Brzeziński kl. 2, Agata Piwowar kl. 2, Dorota Świdzikowska kl.3. Panowała fantastyczna atmosfera, zdrowa sportowa rywalizacja oraz wyśmienita zabawa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.
"Wybuchowe Atomy" - III Etap projektu "Być jak Ignacy"
Uczniowie z koła naukowego "Wybuchowe Atomy"rozpoczęli III Etap projektu "Być jak Ignacy" pt. "ASTRONOMIA I UKŁAD SŁONECZNY". Na pierwszej lekcji poznali postać Mikołaja Kopernika, a także jego życiorys, osiągnięcia i dzieła. Dowiedzieli się co to jest teoria geocentryczna i heliocentryczna i jakie są między nimi różnice. Następnie dzieląc się na dwie grupy podjęli "Wyzwanie na słówka". Obie drużyny bezbłędnie odpowiadały na pytania, co w rezultacie doprowadziło do remisu. Oprócz teorii nie mogło również zabraknąć zajęć praktycznych. Uczniowie przeprowadzili symulację popularnych zjawisk astronomicznych, m.in. Ruch obiegowy Ziemi wokół Słońca, Ruch obiegowy Księżyca wokół Ziemi, Ruch obrotowy Ziemi, symulacja dnia i nocy, pór roku. Podsumowując zajęcia uczniowie wspólnie wykonali gazetkę ścienną ilustrującą omawiany temat.
4
Andrzejki z Harrym Potterem
30 listopada odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa. W tym roku przenieśliśmy się w świat marzeń i wróżb wraz z Harrym Potterem. Nasi czarodzieje i czarodziejki poznali magiczne eksperymenty i zaklęcia, a także swoją przyszłość dzięki wróżbom przygotowanym przez poszczególne domy Hogwartu: w Slytherin w magicznym pudełku ukryte były zadania do wykonania, w Hufflepuff można było poznać imiona przyszłych żon i mężów, w Ravenclaw uczestnicy dowiedzieli się, jaki ich czeka zawód w przyszłości, a w Gryffindor- jaka będzie liczba ich dzieci. Odbyła się także zabawa przechodzenia pod miotłą oraz konkurs wiedzy o Harrym Potterze. I miejsce zajęła uczennica kl. VII- Natalia Kołątaj, II miejsca ex aequo: Fiip Popiel kl. II, Oskar Romanowski kl. VI, Amanda Klocek kl. VIII. Na zakończenie uczniowie kl.I-III otrzymali medale mistrza magii, a cała społeczność szkolna mogła skosztować ciasteczek w wróżbą przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Andrzejki zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Grzegorzem Okoniem i p. Karoliną Bartos.
Dziękujemy
Andrzejki w przedszkolu
W środowe przedpołudnie 30 listopada w naszym przedszkolu zapanował klimat jak w ... Hogwarcie. Dzieciaki obchodziły andrzejki w klimacie Harrego Pottera.
Nie zabrakło wróżb, czarów i zabaw integrujących grupę. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal "Mistrza Magii".
Zabawę dla dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowała p. Milena Romanowska
40
Edukacyjna Siec Antysmogowa
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej lekcji z Edukacyjną Siecią Antysmogową. Tym razem dowiedzieli się czym jest i z czeka składa się powietrze, co to jest czyste i brudne powietrze. Poznali również rodzaje zanieczyszczeń i jak je możemy mierzyć a także co robić, abyśmy wszyscy oddychali czystym powietrzem. Po obejrzeniu prezentacji wykonali zadania przekazane przez Basię.
20
Dzień Pluszowego Misia
28 listopada świętowaliśmy urodziny najbardziej znanej na świecie maskotki- przytulanki, która daje dzieciom wiele radości. Obchodząc Dzień Pluszowego Misia uczniowie prezentowali maskotki, które przynieśli do szkoły oraz uczestniczyli w wielu atrakcjach przygotowanych z okazji tego święta. Na zakończenie każde dziecko zajadało się pysznym waflem z miodem. Ten szczególny dzień przygotowały panie Anna Skumorowska, Iwona Socha i Iwona Śmiechowska.
46
"Szkoły Pełne Talentów"
24 listopada odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu "Szkoły Pełne Talentów". Uczniowie od 5 września do 13 listopada zdobywali talenciaki, które można było otrzymać w sklepie Lidl za zakupy. Całą społecznością szkolną zaangażowaliśmy wiele rodzin kolegów, koleżanek, którzy przypisywali, wręczali osobiście jak również przesyłali na messenger talenciaki. Talenciaki otrzymywaliśmy również od zaprzyjaźnionych szkół. Dzięki takiej współpracy nasza szkoła uzbierała 6851 talenciaków co dało 6851 punktów, które wymieniliśmy na nagrody – przybory plastyczne. Podczas apelu Pan Dyrektor Roman Wójcik złożył podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi za zaangażowanie w akcję. Na koniec za zajęcie miejsca I, II i III zostały wręczone nagrody i dyplomy, a pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i słodki upominek .
Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie koordynatorzy akcji Pani Iwona Śmiechowska i Anna Skumorowska
18
Zima, zima, zima, pada, pada śnieg…
Na taką pogodę uczniowie naszej szkoły czekali! Wreszcie spadł śnieg i wszyscy ruszyli do zabawy z białym puchem. Pod czujnym okiem nauczyciela uczniowie oddali się śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca. Uczniowie urządzali zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowali śnieżne bałwany, aniołki …Pomysłom nie było końca. Wiele pracy i trudu uczniowie włożyli w toczenie ogromnych kul ze śniegu. Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wszyscy wrócili do obowiązków szkolnych. . Zimowe wyjście na boisko szkolne to świetna rozrywka i wielka frajda dla dzieci, ale także promocja zdrowego stylu życia. Czekamy na kolejny śnieg!!!
27
Śnieg i wspaniały czas zabawy.
Uczniowie klas III wybrali się na boisko szkolne, aby wspólnie bawić się na śniegu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci pod czujnym okiem nauczyciela lepiły bałwana , robiły aniołki i rzucały się śnieżkami. Odbył się również konkurs na największa kulę śnieżną. Uczniowie uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie. Z uśmiechami na twarzach wrócili do szkoły.
30
Projekt edukacyjny ,,Być jak Ignacy”.
Dzisiejsza innowacja z chemii przebiegała trochę inaczej niż zwykle. Postanowiliśmy wykorzystać pierwszy śnieg i połączyć naukę z zabawą. Uczniowie mieszając kolorowe farby w butelkach z wodą badali ich rozpuszczalność, a następnie przygotowanymi roztworami wyczarowywali rysunki na śniegu. Sprawdzali również jego rozpuszczalność i inne właściwości świetnie się przy tym bawiąc. Tak więc pierwsze zabawy na śniegu zaliczone!
21
XXIV Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny Rower”
23 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXIV Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny Rower” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu.
W konkursie uczestniczyło 11 reprezentacji szkół podstawowych w składach 3-osobowych z Radomia i regionu radomskiego - łącznie 33 uczestników.
Konkurs polegał na napisaniu testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej na poziomie karty rowerowej przez każdego uczestnika oraz sprawdzeniu wyposażenia i stanu technicznego roweru. Każdy z uczestników musiał omówić i pokazać na przykładzie roweru wyposażenie podstawowe, dodatkowe oraz stan techniczny mający wpływ na bezpieczeństwo jazdy.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Nikola Radecka, Kacper Puk, Dominik Brzeziński pod opieką pani Iwony Śmiechowskiej.
Klasyfikacja drużynowa:
- 1. miejsce - PSP Nr 2 w Radomiu
- 2. miejsce - ZSP w Jedlińsku
- 3. miejsce - PSP w Starych Zawadach
- 4. miejsce - PSP Nr 3 z O. I. Kozienicach
- 5. miejsce - PSP w Skaryszewie
- 6. miejsce - SP w Tczowie
- 7. miejsce - PSP Nr 5 w Radomiu
- 8. miejsce - PSP Nr 3 Radomiu
- 9. miejsce- PSP w Bielisze
- 10. miejsce - PSP Nr 29 w Radomiu
- 11. miejsce - ZSP Nr 1 - PSP Nr 18 w Radomiu
Dzień Kredki
22 listopada "dzieciaczki z oddziałów przedszkolnych obchodziły "DZIEŃ KREDKI". Z tej okazji u przedszkolaków odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej! Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych przy piosence pt." Kolorowe Kredki". Dzieci poznały rodzaje kredek, tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości. Oglądały prezentację o rodzajach kredek oraz przede wszystkim o tym jak należy trzymać ją podczas rysowania. Na koniec dzieci wykonały duże kredki z wydzieranek z kolorowego papieru, które ozdobiły nasz szkolny korytarz. Zajrzyjcie do galerii!
24
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada jak co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, którego strażnikiem na całym świecie jest Unicef, a symbolem organizacji jest kolor niebieski. Świetliczaki świętowały już dzisiaj i ubrały się w tym dniu na niebiesko, ponieważ niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom. Warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska, a inspiracją była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka. Nasi uczniowie wiedzą, że mają prawo do zabawy, wypoczynku, nauki, do prywatności, do bycia innym, jak i do wielu innych ważnych spraw, które wspólnie umieściły na tablicy w świetlicy szkolnej.
Szkolny konkurs religijny „Mój Różaniec”
W dniu 18 listopada został podsumowany szkolny konkurs religijny „ Mój Różaniec”. Konkurs był skierowany do całej społeczności szkolnej. Uczniowie mieli wykonać różaniec dowolną techniką. W konkursie uczestniczyło dziewiętnastu uczniów. W tym roku szkolnym każdy uczestnik został nagrodzony ponieważ pomysłowość i wykonanie prac były na wysokim poziomie.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
Ponownie udało nam się uzyskać dotację z programu rządowego „Poznaj Polskę” i 17 listopada o godz. 8.00 uczniowie klasy I, II i III pod opieką pani Anety Strzeleckiej, Anny Skumorowskiej i Karoliny Bartos wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było indywidualne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję doświadczyć różnorodnych przestrzeni edukacyjnych i samodzielnie eksperymentować z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów w różnych strefach tematycznych. Swoboda w zwiedzaniu pozwoliła dzieciom kierować się własną ciekawością i zainteresowaniami. Następnie wszyscy udali się do Planetarium, gdzie obejrzeli seans filmowy pt. „Polaris”. „Polaris” to mądry i piękny film animowany, który poprzez wciągającą historię przybliżył dzieciom różne rodzaje ciał niebieskich i wprowadził pojęcie ruchu obrotowego Ziemi oraz najważniejsze elementy metody naukowej. Potem udaliśmy się na smaczny obiad. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem. Trakt Królewski to reprezentacyjna droga prowadząca od Zamku Królewskiego aż do Wilanowa. Przejeżdżał tędy król, jadąc do swej letniej rezydencji w Łazienkach lub Wilanowie. Najbardziej reprezentacyjną części traktu stanowią ulice Karkowskie Przedmieście, Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie. My zaczęliśmy spacer i zwiedzanie od Zamku Królewskiego i kolumny króla Zygmunta III Wazy. Następnie podziwiliśmy kamienice mieszczańskie i pałac w Wilanowie. Pani przewodnik przypomniałam nam kilka warszawskich legend. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy o 18.30 do Starych Zawad
58
Kiermasz słodkości
Dnia 15 i 16 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości. Składamy serdeczne podziękowania:
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Radzie Rodziców za przygotowanie przepysznych słodkości. Dziękujemy również opiekunowi wolontariatu wraz z uczennicami oraz panu Piotrowi i paniom Jolancie, Elżbiecie i Katarzynie za pomoc w sprzedaży wspaniałych wypieków.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
10
Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy"
Zakończył się drugi etap projektu edukacyjnego organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pt." Być jak Ignacy" w którym biorą udział uczniowie z Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach.
Młodzież poznała postać Stefana Drzewieckiego, który wynalazł pierwszy okręt podwodny o napędzie elektrycznym. Nauczyła się składać modele łodzi, wiązać różnego rodzaju węzły, ale najfajniejsze były oczywiście doświadczenia i eksperymenty. Stworzyła własne wynalazki, a także łodzie podwodne wykorzystując surowce wtórne w postaci plastikowych butelek. Dużo zabawy przysporzyło uczniom budowanie tratwy z żaglem i obserwowanie jak się zachowuje pod wpływem wiatru.
12"Woda i wyporność"-
II etap za nami zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej.
Ochrona Danych Osobowych (RODO)
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach została powołana Inspektor Ochrony Danych:
Pani Paula Słowik
dane kontaktowe: e-mail: inspektor@cbi24.plZałącznik nr 1 - Klauzula informacyjna. pdf
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych naborach. pdf
REKRUTACJA 2025/2026
Zarządzenie Wójta Gminy Jedlińsk pdf
Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego pdf
Klauzula informacyjna przedszkole kontynuacja pdf
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola spoza obwodu pdf
Klauzula informacyjna dzieci odziały przedszkolne poza obwodem pdf
Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej z obwodu szkoły pdf
Klauzula informacyjna klasa pierwsza obwód szkoły pdf
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej spoza obwodu szkoły pdf
Klauzula informacyjna klasa pierwsza poza obwodem szkoły pdf