• Rok szkolny 2023/2024

• Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy I i III w roku szkolnym 2023-2024 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Autorem projektu jest p. Honorata Szanecka a w naszej szkole koordynatorami są p.Judyta Walczak i p.Barbara Deleska.

Cele projektu:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
            • rozwijanie aktywności czytelniczej,
            • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
            • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
            • pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności,
            • kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra,
            • integracja zespołu klasowego,
            • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
            • wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą

Tegoroczna edycja projektu została zatytułowana „Na tropach DOBROCZYNNOŚCI”. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. V edycja projektu, dedykowana na rok szkolny 2023-2024, polega skorelowaniu czytania danej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat czynienia dobra oraz niesienia pomocy ludziom, zwierzętom i roślinom. Po przeczytaniu książek dzieci będą zastanawiały się, jakie wartości przekazał i co dobrego dał innym bohater lektury.

Oprócz kreatywnych działań związanych z czytanym tekstem, zadaniem dzieci będzie zrealizowanie trzech projektów dobroczynności:

• dla innych osób,
            • dla zwierząt,