• Międzynarodowy Dzień Numeru 112

• 11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Numeru 112. Świetliczaki znają ten ważny numer alarmowy, wiedzą kiedy i w jakich sytuacjach można z niego korzystać.

• Pierwszy dzień jesieni

• Pierwszy dzień jesieni 23 września świetliczaki powitały złotą porę roku. W radosnych nastrojach obchodziliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. Jesień kojarzy nam się z coraz krótszymi dniami, dłuższymi wieczorami, częstymi deszczami, ciepłym kocem i gorącą herbatą pitą w fotelu przed telewizorem. Dziś Pani Jesień zrobiła nam ogromną niespodziankę i przyniosła piękną słoneczną pogodę, pobudzając nas do jesiennej aktywności. Ruszyliśmy na poszukiwanie kolorowych liści, z których wspólnie wykonaliśmy piękną postać Pani Jesieni. Na koniec nie mogło zabraknąć dużej dawki witaminy D, dostarczonej nam przez wrześniowe słoneczko podczas wspólnego spaceru. Mamy nadzieję, że Pani Jesień okaże się dla nas łaskawa i obdarzy nas wieloma ciepłymi dniami.

• Spotkanie z policjantem

• 23.09.2022r. na  zajęciach świetlicowych odbyło się spotkanie z policjantem. Naszym gościem był asp. Paweł Wójcik. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Oczywiście  nie obyło się bez wielu pytań uczniów dotyczących codziennej pracy policjanta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki, które uczniowie mogli obejrzeć z bliska. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także jak prawidłowo poruszać się rowerem po drodze. Zwrócił uwagę również na korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe i wręczył dzieciom odblaski. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad zaproszonego gościa. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z uczniów  nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się  jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.