15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na lekcjach wychowania fizycznego świetnie wszyscy się bawili. Za przygotowanie i udział w Międzynarodowym Dniu Kropki otrzymaliśmy certyfikat
29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata
Dnia 16 września 2009 roku nasza szkoła wzięła udział w 29. finale ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”. Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się jej finał, którego krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Wszystkie dzieci pod opieką nauczycieli uczestniczyły w zorganizowanej akcji terenowej. Teren wokół szkoły posprzątały najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dzieci z klas I – VIII sprzątały teren Starych Zawad oraz wzdłuż drogi do Józefowa, Janek, Płaskowa i Nowych Zawad. Uczestnicząc w akcji dzieci uczą się, aby nie śmiecić, segregować odpady i dbać o czystość naszej planety.
21
#BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play
W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. W akcji tej uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Cieszy nas to, że nasze zdjęcie znalazło się w filmie podsumowującym inicjatywę z ubiegłego roku.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tym biegu. Zapraszamy za rok
3
Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Nasza szkoła przystąpiła w wakacje do tego projektu edukacyjnego mającego na celu przeciwdziałanie smogowi i zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. W ramach projektu na terenie szkoły został zainstalowany miernik jakości powietrza, a nauczyciele otrzymają pomoce dydaktyczne. Koordynatorkami projektu zostały: Pani Barbara Deleska w kl. I-III i Pani Iwona Socha w kl. IV-VIII.
Narodowe Czytanie
5 września 2022r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlińsku odbyła się jedenasta edycja akcji społecznej Narodowe Czytanie, która ma promować czytelnictwo i przypominać najważniejsze dzieła rodzimej literatury. W tym roku przedmiotem lektury były utwory z tomu poetyckiego Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Dyrektor biblioteki, Pani Bożena Starzyńska, powitała przybyłych gości i odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. - napisał w liście Prezydent RP. Podczas uroczystości mogliśmy posłuchać interpretacji wierszy , takich jak Pani Twardowska, Lilije, Pierwiosnek, Tukan czy Świtezianka czytanych przez uczniów szkół podstawowych z Bierwiec, Jedlanki, Jedlińska, Ludwikowa, Wierzchowin , Wsoli i Starych Zawad, zgromadzonych gości oraz czytelników biblioteki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Patrycja Bieniek z kl. VI, która przypomniała zebranym balladę Powrót taty oraz Katarzyna Gutowska z kl. VIII, dzięki której wysłuchaliśmy fragmentu nastrojowego wiersza Świteź. Na zakończenie Pani Dyrektor Bożena Starzyńska dziękując uczniom za ich zaangażowanie i piękne odczytanie wybranych utworów wręczyła przedstawicielom każdej ze szkół pamiątkowy egzemplarz Ballad i romansów wraz z podziękowaniem.
3
Wakacyjny konkurs fotograficzny
Wielkie brawa dla Alicji Romanowskiej.
Z radością informujemy, że uczennica klasy piątej wygrała w wakacyjnym konkursie fotograficznym: "Bądź aktywny - Bądź bezpieczny".
Niebawem otrzyma ona od organizatorów nagrody: sprzęt sportowy, SKSową koszulkę i bidon z limitowanej serii.
Serdecznie gratulujemy
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
1 września 2022 roku uczniowie pożegnali wakacje i z optymistycznym nastawieniem oraz z ogromnym zapałem do pracy przywitali nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 mszą świętą w pobliskiej kaplicy, po której wszyscy udali się do szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał pan dyrektor Roman Wójcik, powitał serdecznie wszystkich zebranych uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Zaprezentował grono pedagogiczne i wychowawców oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII. Życząc uczniom i nauczycielom jak najlepszych osiągnięć i wielu sukcesów przytoczył słowa Izaaka Newtona: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”.
Nie wolno zapomnieć, że 1 września to nie tylko data rozpoczynająca kolejny rok szkolny. 83 lata temu, 1 września 1939r., wojska niemieckie przekroczyły granice Rzeczypospolitej. Tego dnia polskie dzieci nie poszły do szkoły- rozpoczęła się II wojna światowa. Szczególnym momentem dzisiejszej uroczystości było uczczenie minutą ciszy wszystkich poległych żołnierzy, harcerzy i zwykłych ludzi- obrońców Ojczyzny.
Miłym akcentem pierwszego dnia nowego roku szkolnego było wręczenie przez Pani Iwona Śmiechowska dyplomów, medali i pamiątkowej statuetki oraz podziękowanie wszystkim uczniom za udział w największym w Polsce sportowym konkursie dla szkół podstawowych- PH3NIX Active School, który odbywał się przez całe wakacje. Najbardziej aktywnymi uczniami okazali się: Maciej Kołątaj, Katarzyna Krakowiak, Wiktoria Wierzbicka, Patrycja Bieniek. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczniom.
Na zakończenie wszyscy udali się do klas, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami. Nowy rok szkolny oficjalnie został rozpoczęty.
13
Zakończenie roku szkolnego w klasach IV - VIII
24 czerwca, po dziesięciu miesiącach nauki w szkolnych salach nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
Po mszy świętej uczniowie wszystkich klas wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami
i zaproszonymi gośćmi zgromadzili się w sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Roman Wójcik podziękował wszystkim za cały rok wspólnej pracy i nauki. Gratulował sukcesów, tych sportowych i tych edukacyjnych. Wspominał trudny powrót do stacjonarnej nauki po dwóch latach pandemii oraz smutne pożganie nauczycielki naszej szkoły pani Joanny Łapczyńskiej.Uczniowie klasy VIII przekazali sztandar szkoły i złożyli uroczyste ślubowanie. Dla nich nauka w Publicznej Szkole im. Batalionów Chłopskich dobiegła końca. Były podziękowania i kwiaty dla nauczycieli oraz pożegnanie przez klasę VII. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i świadectwa z czerwonym paskiem, a rodzice wyróżnionych uczniów klasy VIII listy gratulacyjne. Zakończenie roku szkolnego to także okazja do podsumowań organizowanych w szkole akcji charytatywnych i konkursu na najlepszego sportowca szkoły. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W całorocznym konkursie „KLASA NA MEDAL” zwyciężyła po raz drugi z rzędu klasa II ze swoją wychowawczynią panią Barbarą Deleska oraz klasa IV z panią Sylwią Baranowską.
Na koniec nastąpiło uroczyste pożegnanie pani Małgorzaty Błach, która po wielu latach pracy jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej zdecydowała się zakończyć pracę w naszej szkole i odpocząć na zasłużonej emeryturze.
Pan Dyrektor uroczyście ogłosił rok szkolny 2021/2022 za zakończony, a uczniowie udali się do swoich klas po świadectwa.
Wszystkim życzymy udanych wakacji, wypoczynku, słońca i bezpiecznej dobrej zabawy.
Do zobaczenia we wrześniu.55
Szkolny Konkurs ,,Zbiórka surowców wtórnych’’
Dnia 24 czerwca 2022 roku został podsumowany Szkolny Konkurs ,,Zbiórka surowców wtórnych’’, którego uczestnikami byli uczniowie wspierający akcje ekologiczne organizowane przez Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/2022 zgromadzili najwięcej kilogramów surowców.
Nagrodzeni: Dominik Brzeziński- I miejsce, Alan Wodziński - II miejsce, Kacper Puk - III miejsce
Wyróżnieni: Filip Rdzanek kl. V, Zuzanna Eleryk kl. I, Jakub Rdzanek kl. I, Nikola Radecka kl. IV, Maria Dyziak kl. II, Igor Bartos kl. VIII.P. Katarzyna Pękacka i Ewa Murdza gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom konkursu.
Szkolny Konkurs ,,Zakręcona akcja’’
Dnia 24 czerwca 2022 roku został podsumowany Szkolny Konkurs ,,Zakręcona akcja’’, którego uczestnikami byli uczniowie wspierający podopiecznego Caritas- Krzysia Czupryna z Radomia. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się Ci, którzy w roku szkolnym 2021/2022 przynieśli najwięcej plastikowych korków Maciej Kołataj- I miejsce, Filip Kowalczyk- II miejsce, Bartłomiej Łobodzin- III miejsce Wyróżnieni: Nikola Radecka kl. IV, Zuzanna Eleryk kl. I, Adam Michalak kl. IV, Łucja Śmielak kl. V, Dawid Puk kl. IV, Alicja Romanowska kl. IV.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu p. Katarzyna Pękacka i opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Ewa Murdza dziękują wszystkim i zachęcają do zbierania korków w czasie wakacji.
Zakończenie roku w przedszkolu
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, pożegnań i podziękowań. Ten szczególny dzień na pewno był wielkim przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków ze szkoły podstawowej w Starych Zawadach.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczął od powitania gości Pan Dyrektor Roman Wójcik. Skierował on słowa podziękowania do dzieci, wychowawców i Rady Rodziców oraz wszystkich rodziców, którym zależy na dobru szkoły i przedszkola. Przedszkole stało się przecież drugim domem dla dzieci.
Wspólny rok zabawy i nauki minął bardzo szybko. Dzieci wraz z wychowawcami przeżyli mnóstwo wspaniałych chwil. Będą je wspominać z uśmiechem na twarzy. Przedszkolaki po raz ostatni zaprezentowały swoje umiejętności. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, głównie o tematyce wakacyjnej.
Za czynny udział w życiu przedszkola, grach i zabawach wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Wychowawczynie były dumne ze swych przedszkolaków. Podziękowały wszystkim dzieciom
za wspaniałą atmosferę zabawy i nauki, wyjątkowy klimat i wiele radosnych chwil.
Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.9
Wycieczka dzień 3
Ostatni dzień pobytu nad morzem spędziliśmy na zwiedzaniu Pola Bitwy na Westerplatte oraz Gdańska w zasięgu obwarowań XVII wieku, min. późnogotyckie ceglane kościoły i kamienice. Podczas spaceru ulicą Długi Targ podziwialiśmy stylowe budowle, fontannę Neptuna, Dwór Artusa i Złotą Bramę. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy ciekawe historie związane z miastem. Pełni wrażeń i niezapomnianych doznań wróciliśmy do domu. Wycieczka okazała się ciekawą lekcją historii.
15
Wycieczka dzień 2.
Wczesnym rankiem po śniadaniu wyruszyliśmy na Hel. Na miejscu spacerkiem udaliśmy się na umownie uznawany "początek Polski", gdzie z trzech stron mogliśmy podziwiać bezkres Morza Bałtyckiego. Następnie udaliśmy się do Muzeum Rybołówstwa, w którym zapoznaliśmy się z historią powstania półwyspu oraz głównego zajęcia tutejszych mieszkańców. Po tym skierowaliśmy się do Fokarium. W drodze do i z półwyspu mieliśmy okazję podziwiać malownicze kurorty nadmorskie wraz z najwęższym punktem Polski. Kolejnym celem naszej wycieczki była Gdynia. Na miejscu zwiedzaliśmy historyczny układ urbanistyczny miasta oraz statek-muzeum "Dar Pomorza". Kulminacyjnym punktem tego dnia był pobyt w Aquaparku w Redzie, gdzie mogliśmy się zrelaksować i podziwiać żywe rekiny.
49
Wycieczka dzień 1.
Ponownie udało nam się uzyskać dotację z programu rządowego "Poznaj Polskę" i wczesnym rankiem 13. czerwca uczniowie klasy IV, V i VI pod opieką pani Karoliny Bartos, Ewy Murdzy i Anety Strzeleckiej wyruszyli na trzydniową wycieczkę nad morze. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Torunia- Starego i Nowego Miasta, a w tym: ruin zamku krzyżackiego, Dworu Artusa, domu Mikołaja Kopernika oraz Ratusza. Podczas spaceru po ulicach miasta wszyscy uważnie słuchali historii powstania miasta oraz legendy związanej z pochodzeniem toruńskich pierników "Katarzynek". Na wieczór autokar dotarł do Swarzewa, gdzie znajdował się nasz punkt noclegowy. Po kolacji i zakwaterowaniu uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na krótki spacer, by przywitać morze.
18
Ochrona Danych Osobowych (RODO)
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach została powołana Inspektor Ochrony Danych:
Pani Paula Słowik
dane kontaktowe: e-mail: inspektor@cbi24.plZałącznik nr 1 - Klauzula informacyjna. pdf
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych naborach. pdf
REKRUTACJA 2025/2026
Zarządzenie Wójta Gminy Jedlińsk pdf
Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego pdf
Klauzula informacyjna przedszkole kontynuacja pdf
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola spoza obwodu pdf
Klauzula informacyjna dzieci odziały przedszkolne poza obwodem pdf
Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej z obwodu szkoły pdf
Klauzula informacyjna klasa pierwsza obwód szkoły pdf
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej spoza obwodu szkoły pdf
Klauzula informacyjna klasa pierwsza poza obwodem szkoły pdf