• Akcje charytatywne 2013/2014

• " Zakręcona akcja"

Dnia 27 czerwca 2014 roku Samorząd Uczniowski podsumował Szkolny Konkurs "Zakręcona akcja", którego uczestnikami byli uczniowie wspierający podopiecznych Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy w roku szkolnym 2013/2014 przynieśli najwięcej plastikowych nakrętek.

Nagrodzeni:

Julia Trzaskowska - 25,1 kg - I  miejsce

Izabela Dyziak - 24,7 kg - II miejsce

Natalia Frączyk - 23,5 kg - III miejsce

Wyróżnieni:

Amelia Najda - 22,4 kg

Natalia Świniarska - 20,8 kg

Michał Brzeziński - 16,8 kg

Natalia Sroka - 13,8 kg

Kacper Rdzanek - 11,6 kg

Maja Piwowarczyk - 10,2 kg

Kacper Śmiechowski - 10,2 kg

Maja Murawska - 10,0 kg

Julia Eleryk - 10,0 kg

Julia Wójcicka - 9,8 kg

Kacper Adamczyk - 9,6 kg

Upominki dla dzieci ufundował p. Artur Zarychta. Serdecznie dziękujemy!

"Konkursu - zbiórka makulatury"

27 czerwca 2014 roku opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Ligi Ochrony Przyrody podsumowali etap szkolny X edycji "Konkursu - zbiórka makulatury", organizowanego przez Województwo Mazowieckie. W konkursie wzięło udział 81 uczniów, którzy przynieśli 1620 kg makulatury. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które ufundował p. Artur Zarychta.

I miejsce  - Kacper Rdzanek - 127,1 kg

II miejsce - Julia Wójcicka - 124,0 kg

III miejsce - Kacper Adamczyk - 92,7 kg

Wyróżnieni:

Kacper Śmiechowski - 88,75 kg

Diana Wodzińska - 84,7 kg

Jakub Kowalczyk - 84,6 kg

Natalia Sroka - 56,9 kg

Julia Eleryk - 54,4 kg

Nikola Kowalczyk - 51,8 kg

Krystian Ślendakowski - 51,0 kg

Dominik Kowalczyk - 48,6 kg

" Zakręcona akcja"

15 czerwca 2014 roku zakończyła się akcja charytatywna ''Zakręcona akcja'' polegająca na zbiórce plastikowych nakrętek dla podopiecznych Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Radomiu.W tym roku szkolnym wzięło w niej udział 58 uczniów, którym udało się przekazać 360,7kg korków dla potrzebujących dzieci.

"Zdążyć z pomocą''

30 kwietnia 2014 roku zakończyła się akcja ''Pomóżmy Dominikowi'' poleająca na zbiórce plastikowych butelek dla podopiecznego Fundacji Dzieciom ''Zdążyć z pomocą''. Włączyło się w nią 21 uczniów, którzy zebrali 224,8kg butelek.Pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez panią Beatę Górka otrzymali:

Bartosz Górka 62,00kg
          Diana Wodzińska 41,40kg
          Kacper Śmiechowski 17,60kg
          Krystian Ślendakowski 13,70kg
          Jakub Bakowski 12,50kg
          Kacper Rdzanek 11,80kg
          Julia Wójcicka 10,10kg

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Katarzyną Pękacką dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcje charytatywne, organizowane w roku szkolnym 2013/2014.

Konkurs - zbiórka makulatury

1 grudnia 2013r. Samorząd Uczniowski przy współpracy z Ligą Ochrony Przyrody przystąpił do X edycji "Konkursu - zbiórka makulatury" dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego, którego organizatorem jest Województwo Mazowieckie. Uczniowie dbając o ochrone środowiska chętnie przynoszą makulaturę, która jest przekazywana do punktów odzyskiwania i przerobu surowców wtórnych. W pierwszym semestrze oddano 660 kg starych gazet, książek, czy zapisanych zeszytów. Przypominamy, że zbiórka trwa do 31 marca 2014 roku, dlatego prosimy wszystkich chętnych o włączenie się do akcji!

25 listopada 2013r. na prośbę Towarzystwa Nasz Dom Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną "Góra Grosza". Uczniowie, którzy chcieli pomóc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną mogli do końca grudnia wrzucać do specjalnie przygotowanej skarbonki monety groszowe i nie tylko. W tym roku udało się zebrać 47.71 zł. Odpowiedzialnymi za przebieg zbiórki pieniędzy byli: Aleksandra Wolak, Mateusz Kołodziejczyk, Monika Wójcik. Dziękujemy!

" Zakręcona Akcja"

Współpracując z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich poprzez zorganizowanie zbiórki plastikowych nakrętek "Zakręcona akcja" Samorząd Uczniowski w pierwszym semestrze przekazał na rzecz podopiecznych 127,6 kg korków. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do dalszego wspierania tej akcji charytatywnej.

"Pomóżmy Dominikowi" - pod takim hasłem w październiku 2013r. rozpoczęła się akcja charytatywna dla podopiecznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Uczniowie do końca stycznia 2014r. zebrali i przekazali 69.2 kg plastikowych butelek. Dziękujemy i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego.

W październiku 2013 roku uczniowie naszej szkoły odpowiadając na prośbę Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych wzięli udział w akcji charytatywnej "Szkoło Pomóż i Ty", rozprowadzając zakładki - cegiełki w cenie min. 1.20 zł. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie tej akcji byli: Mateusz Kołodziejczyk, Kamil Wesołowski, Bartosz Górka,  Konrad Wójcik, Anna Mastalerz oraz Natalia Ofiara. W tym roku udało się uzyskać 118 zł. Środki te zostały przekazane na konto fundacji przez opiekuna SU p. Katarzynę Pękackę dnia 20.11.2013r. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc podopiecznej fundacji - Justynie Niedziałek.

" Pomóż z

zwierzętom przetrwać zimę"

5 grudnia 2013r. opiekun Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami odwiedził przytulisko dla bezdomnych psów na Urbanowie. Dzieci przekazały żywność, którą zebrały w czasie akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę". Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.