• Akcje charytatywne 2014/2015

• " Zdążyć z pomocą"

"Pomóż Kamilowi" - pod takim hasłem w październiku 2014r. rozpoczęła się akcja charytatywna dla podopiecznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". W pierwszym semestrze zebraliśmy i przekazaliśmy 50 kg plastikowych nakrętek. Dziękujemy i przypominamy, że akcja trwa do końca roku szkolnego.

" Zakręcona akcja"

Współpracując z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich poprzez zorganizowanie zbióki plastikowych nakrętek "Zakręcona akcja" Samorząd Uczniowski w pierwszym semestrze przekazał na rzecz podopiecznych 43 kg korków. Dziękujemy wszystkich zaangażowanym i zachęcamy do dalszego wspierania tej akcji charytatywnej.

" Góra Grosza"

24 listopada 2014r. na prośbę Towarzystwa Nasz Dom Samorząd Uczniowski zorganizował

XV edycję akcji Góra Grosza. Uczniowie, którzy chcieli wspomóc wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz innych dzieci wrzucali do specjalnie przygotowanej skarbonki monety groszowe i nie tylko. W tym roku udało się zebrać 73,78 zł. Odpowiedzialnymi za przebieg zbiórki pieniędzy były: Magdalena Szot, Anna Szymańska, Patrycja Szustkowska, Wiktoria Broda. Dziękujemy! Zdjęcia

Znalezione obrazy dla zapytania fundacja pomóż i ty

" Szkoło Pomóż i TY"

Samorząd Uczniowski współpracując z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych zakończył akcję charytatywną ''Szkoło Pomóż i Ty''.Uczniowie:Laura Firlej, Weronika Walczak, Julia Trzaskowska, Natalia Świniarska, Kinga Dobosz, Patrycja Szustkowska, Martyna Bieniek, Bartosz Górka, Patrycja Okrój rozprowadzali zakładki - cegiełki w cenie 1,30 zł. Uzyskane  pieniądze w kwocie 142zł. zostały przekazane na rzecz fundacji. W tym roku pomagaliśmy 17-letniemu Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje mózgowe porażenie dziecięce i potrzebuje kosztownej rehabilitacji.Dziękujemy za wsparcie!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Katarzyną Pękacką zachęca wszystkich uczniów do włączenia się w akcje charytatywne:

''Zakręcona akcja''-polega na zbiórce plastikowych nakrętek dla podopiecznych Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Radomiu. W tym roku na naszą pomoc czekają: OLUŚ, który urodził się w 2012 roku jako wcześniak i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz ADAŚ, który ma 6 lat i choruje na ostrą białaczkę.

(październik 2014-czerwiec 2015)

''Szkoło Pomóz i Ty"- polega na rozprowadzeniu zakładek-cegiełek w cenie 1,30zł, dla podopiecznego Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Uzyskane fundusze będą przeznaczone dla 17-letniego Kamila Dominiak, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

(październik 2014-listopad 2014)

"Pomóż Kamilowi"

-polega na zbiórce plastikowych nakrętek dla podobpiecznego Fundacji Dzieciom"Zdążyć z pomocą". Kamil ma 11 lat i mieszka w Bierwcach. Od szóstego miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni.(październik 2014-czerwiec 2015)Zdjęcia

"Góra grosza"- polega na zbiórce monet dla podopiecznych Towarzystwa Nasz Dom. Zebrane fundusze przeznaczone będą na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które reazlizują prorodzinne programy wychowawcze.

(listopad 2014-grudzień 2014)

Celem akcji jest: pomoc potrzebującym, otwartość na drugiego człowieka, umiejętność dzielenia się z potrzebującymi, kształtowanie właściwych postaw, umiejętność współdziałania w grupie.