• Certyfikaty

• Certyfikat

„Szkoła w ruchu 2013/2014”

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 ROKIEM SZKOŁY W RUCHU mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła również przystąpiła do tej Ogólnopolskiej Akcji Szkoła w Ruchu zorganizowanej przez MEN we współpracy z resortowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji akcji „Ćwiczyć każdy może”. Głównym celem była popularyzacja zdrowego trybu życia, poprzez różnorodne działania informacyjno-promocyjne, które miało za zadanie uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko zajęcia WF, ale każda aktywność fizyczna wykonywana w ciągu dnia. Natomiast umiejętne planowanie czasu na naukę i aktywny wypoczynek pozwala zachować zdrowy i higieniczny tryb życia, który jest drogą do osiągania życiowych sukcesów i zwiększania wiary w siebie i własne możliwości, związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem, uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości. Podczas tej akcji uwzględniano potrzeby i propozycje uczniów odnośnie wychowania fizycznego. Koordynatorem była pani Iwona Śmiechowska nauczyciel wychowania fizycznego. Dzięki tej akcji szkoła nasza otrzymała certyfikat  „Szkoła w ruchu 2013/2014”.