• Akcje charytatywne 2011/2012

• W związku z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Nieoełnosprawnych w lutym rozpoczęliśmy akcję charytatywną "Szkoło pomóż i Ty". Uczniowie sprzedawali cegiełki - zakładki, aby wspomóc leczenie 5-letniego Wiktora, który urodził się z niedorozwojem kości udowej. Kwotę 130zł, którą uzyskaliśmy w tej akcji opiekun przekazał na rzecz fundacji.

Od dnia 1.10.2011r  rozpoczęliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek, która potrwa do  końca roku szkolnego. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem podjął współpracę z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich poprzez ogłoszenie w szkole „ Zakręconej akcji”. W tym roku pomagamy dzieciom z Radomia: Hani Pastuszka – 6 lat, Jasiowi Ozimek – 1rok, Kamilowi Turek – 4 lata. Dziękujemy za współpracę i zaangażowanie!

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

Przez cały listopad trwałą w naszej szkole akcja charytatywna „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, polegająca na zbiórce żywności dla bezdomnych zwierząt z Radomskiego Schroniska. Udało nam się zebrać około 80 kg karmy, którą przekazaliśmy bezdomnym zwierzętom.

„Jeden grosz znaczy niewiele,

ale Góra Grosza jest największa na wiecie”.

W tym roku, tak jak i w poprzednich latach uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” Towarzystwa Nasz Dom. Zebraliśmy 100 złotych i 8 groszy, które przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.