• Akcje charytatywne 2012/2013

" Zakręcona Akcja"

We wrześniu 2012r. SU ogłosił "Zakręconą akcję" polegającą na zbiórce plastikowych nakrętek. W ten sposób kontynuujemy współpracę z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Radomiu. W tym roku chcemy pomóc Zuzi Zawisza (5lat), Zuzi Pawlik (3.5 roku) i Jakubowi Pawlikowi (10lat), którzy potrzebują kosztownego leczenia i rehabilitacji. W pierwszym semestrze uczniowie zebrali prawie 82 kilogramy nakrętek, które zostały przekazane Fundacji. Najwięcej korków przynieśli:
          - Jakub Kowalczyk kl. II - 12kg,

- Anna Mastalerz kl.V - 6.8kg,

- Natalia Szatan kl.V - 5.8kg,

- Piotr Glibowski kl.0 - 5kg,

- Mateusz Piwowarczyk kl.II - 4.8kg

Dziękujemy wszystkim uczniom zachęcając do dalszej współpracy. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

" Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"

W styczniu 2013r. zakończyła się akcja charytatywna "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" zoorganizawana przez Samorząd Uczniowski. W akcji udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele przynosząc suchą karmę, makarony oraz kaszę. Produkty zostały zawiezione przez opiekuna p. Katarzynę Pękacką do Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

Akcja "Przywróćmy Dzieciom Uśmiech"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” zorganizowanej przez Fundację „Przyjazny Świat Dziecka”   w Warszawie. Zbierając makulaturę pomagają dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Po za tym, udział w akcji sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Barbara Deleska.

XIII edycja " Góry Grosza"

W grudniu uczniowie włączyli się do XIII edycji "Góry Grosza". W tym roku udało się zebrać 66 złotych i 4 grosze, które zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Nad zbiórką pieniędzy czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego. Odpowiedzialnymi za tę akcję były: Beata Rdzanek, Klaudia Rdzanek i Weronika Górka.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe!!!Zdjęcia

"Szkoło pomóż i ty"

Kolejny raz Samorząd Uczniowski wraz z uczniami naszej szkoły odpowiedział na prośbę Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Szkoło pomóż i ty" rozprowadzając cegiełki-zakładki w cenie minimum 1zł. W tym roku zebraliśmy 115zł, które mają pomóc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił palce prawej dłoni. Odpowiedzialnymi za tę akcję były: Beata Rdzanek, Klaudia Rdzanek, Klaudia Dobosz, Klaudia Bieniek i Magda Szymańska. Dziękujemy za wsparcie!!!