26 kwietnia 2023 roku odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego "Kartka wielkanocna" Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas 1-3 I miejsce zajęli: Antoni Jemiołek - klasa I Ewa Romanowska - klasa II Kacper Taborek - klasa II Filip Popiel - klasa III Karina Szczęk - klasa III II miejsce zajęli: Jan Janus - klasa I Mikołaj Wziątek - klasa II Alicja Janus - klasa II Dorota Świdzikowska - klasa II Aleksander Krakowiak -klasa III Hanna Kowalczyk - klasa III Oliwia Kocińska - klasa III Blanka Kocińska - klasa III III miejsce zajęli: Piotr Sułkowski - klasa I Jakub Rdzanek - klasa II Oskar Brzeziński - klasa II Blanka Wziątek - klasa II Aniela Zakrzewska - klasa III Filip Kowalczyk - klasa III Agata Piwowar - klasa III Pan Dyrektor Roman Wójcik wręczył uczniom za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca upominki i dyplom. Również wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali słodki upominek. Życzymy dalszych sukcesów.
"Być jak Ignacy" - VII etap projektu
Za nami przedostatni VII etap projektu "Być jak Ignacy". Tym razem uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane jest ludzkie oko, czym jest światło i gdzie powstają kolory. Dowiedzieli się również, że zwierzęta widzą inaczej niż my. Podczas lekcji przeprowadzili doświadczenie z lusterkiem i wodą. Zapoznali się również ze zjawiskiem złudzenia optycznego przy pomocy różnych grafik.
8
Korki
Kolejne kilogramy korków mających
SUPER MOC przekazują wolontariusze PSP w Starych Zawadach.
„Good fun in English” - eTwinning,
W kwietniu nasza szkoła przystąpiła do programu eTwinning, w ramach którego realizuje projekt „Good fun in English”. Bierze w nim udział 11 szkół m.in. z Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Kleczewa, Łasku, Mniszkowa, Przewozu, Łukowa. eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. W ramach realizowanego projektu uczniowie pracując w grupach międzyszkolnych będą poznawać literaturę, sztukę i kulturę opartą o wartości europejskie. Będą tworzyć nowe treści i przedstawiać je przy użyciu nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych. Koordynatorem przedsięwzięcia w naszej szkole jest nauczycielka języka angielskiego p. Karolina Bartos.
Dzień Ziemi
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Ziemia to wspólne dobro, o które każdy z nas powinien dbać.
W naszej szkole również obchodziliśmy to najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne. Odbył się apel, na którym przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o treściach ekologicznych, dzieci z klasy I oraz II przedstawiły Kodeks ekologa, a uczniowie z klasy III przypomnieli zasady segregacji śmieci. Nie zabrakło również cennych rad o tym, co może zrobić każdy z nas dla naszej Planety Ziemi.
Z okazji tego święta Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody posadziło młode świerki i
zachęciło wszystkich do podejmowania różnych inicjatyw na rzecz dbałości o naszą planetę.
W szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Dzień Ziemi”. W konkursie wzięło
udział 9 uczniów z klas V-VIII. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Oskar Romanowski, klasa VI
II miejsce – Alicja Romanowska, klasa V
III miejsce – Katarzyna Gutowska, klasa VIII
Prezentację multimedialną pt.: „Zwierzęta ginące w Polsce” przygotowały uczennice klasy
VIII: Julia Gut i Katarzyna Gutowska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy „Przyjaciela Ziemi”.Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas.
Pamiętaj! Dbaj o naszą Matkę Ziemię,
jesteś jej częścią,
jesteś za nią odpowiedzialny!31
Konkurs "Ekopracownia"
Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Ekopracownia - zielone serce szkoły" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Naszym marzeniem jest utworzenie ekopracowni dla naszych uczniów. Przedstawiamy niektóre z naszych działań ekologicznych w zamieszczonym filmiku.
Eliminacje Międzypowiatowe do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych
W piątek 21 kwietnia na błoniach w Jedlińsku odbyły się Eliminacje Międzypowiatowe do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Wierzbicka, Nataniel Jończyk, Maciej Kołątaj, Wiktor Świniarski. Gratulacje dla całej czwórki za reprezentowanie naszej szkoły w tych biegach.
11
#SprzątamyDlaPolski
21 kwietnia 2023r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach przystąpiła do 5 edycji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie włączając się w akcję posprzątali teren wokół szkoły, pobliskie miejscowości i las. Dziękujemy bardzo Panu Pawłowi Adamczykowi właścicielowi firmy PPHU Adamczyk za dostarczenie worków do segregacji śmieci.
32
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
20 kwietnia 2023r., zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej pt. "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki o tym, jak należy poruszać się bezpiecznie po drodze i jak ważne są odblaski. Spotkanie było częścią Kampanii Społecznej organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. W wydarzeniu, które zainaugurował swoim przemówieniem Dyrektor Szkoły, Pan Roman Wójcik, wzięli udział m.in. Wójt Gminy Jedlińsk- Kamil Dziewierz, Dyrektor WORD w Radomiu Marcin Ciężkowski. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaski oraz wzięły udział w prelekcji o bezpieczeństwie na drodze.
83
Akcja Żonkile
Dnia 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przedsięwzięcie najlepiej opisują sami organizatorzy – „Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. (…) Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.
Samorząd Szkolny przygotował żonkile, które w środę zostały rozdane wśród uczniów i pracowników szkoły. Na lekcjach odbyły się wykłady uzupełnione o prezentacje filmu pt: Nie było żadnej nadziei.Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie POLIN: https://www.polin.pl
29
"Wybuchowe Atomy" z wizytą na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu
18 kwietnia 2023r. uczniowie z koła naukowego "Wybuchowe Atomy" odwiedzili Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Wydział Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa. Dzięki uprzejmości Pani dr hab. inż. Annie Małysie uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda laboratorium chemiczne, i na czym polega praca w takim laboratorium. Obserwowali pracę studentów, a także sami mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy wytwarzając własne mydło i żel do kąpieli. Dziękujemy Pani dr Annie Małysie za cenne wskazówki i informacje, a także za miłe przyjęcie nas.
9
PRZYJĘCIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ W POCZET CZYTELNIKÓW
W dniu 17 kwietnia 2023r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się ślubowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Anną Skomorowską zostali powitani przez nauczyciela bibliotekarza p. Monikę Zegarek oraz dyrektora szkoły p. Romana Wójcika. Po przywitaniu uczniowie przystąpili do rozwiązywania zagadek, których odpowiedziami były hasła związane z biblioteką. Po wysłuchaniu wiersza Huszczy J. „Skarga książki” uczniowie zapoznali się zasadami korzystania z biblioteki. Później został odczytany „list książki” do uczniów. W liście tym książka przekazała uczniom klasy pierwszej w jaki sposób mają ją szanować. Dalszą częścią spotkania była zabawa pt. „Zgadujemy tytuły bajek” hasłami były postacie ze znanych bajek. Po tej fascynującej podróży po baśniowym świecie nastąpiło ślubowanie. Uczniowie złożyli przysięgę, w której to zadeklarowali kochać książki i je szanować. Z rąk pana dyrektora i nauczyciela bibliotekarza otrzymali małe upominki. Dziewczęta i chłopcy z klasy pierwszej klasy stali się czytelnikami biblioteki szkolnej. Bardzo chętnie sięgnęli oni po przygotowane dla nich książki.
Monika Zegarek
Nauczyciel bibliotekarz
Był to dzień pełen wrażeń!
44
1057. rocznica Święta Chrztu Polski
14 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy 1057 . rocznicę Święta Chrztu Polski, które zostało ustanowione na mocy Ustawy z 22 lutego 2019r. jako święto państwowe. Upamiętnia ono jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny, które miało miejsce 14 kwietnia 966r. Data ta jest uznana jako symboliczny dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Z tej okazji 17 kwietnia 2023 roku uczniowie klas II, V, VI i VII przygotowali apel, w którym przedstawili okoliczności, przyczyny i skutki decyzji władcy Polan. Apel ten stał się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością nas- żyjących współcześnie Polaków, za przyszłość naszego kraju.
15
Podsumowanie konkursu plastycznego pt. " Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię".
18 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. " Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię". Wpłynę bardzo dużo prac i trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich naradach jurorzy wybrali 9 prac, które zostały nagrodzone. I miejsce zajęli Zuzanna Żarłok kl.1, Filip Taborek kl. 4 i Alicja Romanowska kl.5, II miejsce zajęli Zuzanna Puk kl.1, Hanna Taborek kl.3, Katarzyna Żarłok kl.6, III miejsce Wiktor Kaczor kl.1, Oliwia Brzezińska kl.2 i Katarzyna Gutowska kl.8. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek. Gratulujemy zwycięzcom.
6
Eliminacje Powiatowe do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych
W piątek 14 kwietnia w Jedlińsku odbyły się Eliminacje Powiatowe do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wiktoria Wierzbicka, Nataniel Jończyk, Maciej Kołątaj, Wiktor Świniarski wywalczyli awans do zawodów międzypowiatowych. W biegach tych wzięli również udział: Katarzyna Jurczak, Nikola Radecka, Natalia Kowalik, Adam Michalak, Dawid Puk, Natalia Sąpór, Łucja Śmielak, Julia Walczak, Natalia Kołątaj, Kuba Taborek, Katarzyna Krakowiak, Katarzyna Gutowska, Julia Gut. Dziękujemy wszystkim za wolę walki, ambitną postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły.
19
Ochrona Danych Osobowych (RODO)
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach została powołana Inspektor Ochrony Danych:
Pani Paula Słowik
dane kontaktowe: e-mail: inspektor@cbi24.plZałącznik nr 1 - Klauzula informacyjna. pdf
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych naborach. pdf
REKRUTACJA 2025/2026
Zarządzenie Wójta Gminy Jedlińsk pdf
Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego pdf
Klauzula informacyjna przedszkole kontynuacja pdf
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola spoza obwodu pdf
Klauzula informacyjna dzieci odziały przedszkolne poza obwodem pdf
Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej z obwodu szkoły pdf
Klauzula informacyjna klasa pierwsza obwód szkoły pdf
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej spoza obwodu szkoły pdf
Klauzula informacyjna klasa pierwsza poza obwodem szkoły pdf