• Dzień postaci z bajek

• Dzień Postaci z Bajek upłynął na przypomnieniu bohaterów najpopularniejszych baśni. Uczniowie rozpoznali rekwizyty i postaci związane z poszczególnymi baśniami. Na przerwach  było głośne czytanie. Uczniowie z klas 1-3 wysłuchali baśni „Dziewczynka z zapałkami”, a dzieci z oddziałów przedszkolnych „Królowa Śnieżka” i „Trzy świnki”. Spotkanie z bajkowymi postaciami dało dzieciom dużo radości.

• Patron Miesiąca w naszej bibliotece

Patron Miesiąca w naszej bibliotece. Kończący się październik miał swoją patronkę w osobie naszej znakomitej noblistki Wisławy Szymborskiej . Rywalizację konkursową na promocję patrona miesiąca podjęli uczniowie klasy 8. Zauroczeni wierszem " Kot w pustym mieszkaniu" postanowili go zilustrować. Jesteśmy ciekawi efektów. Już w najbliższych dniach, kolejna wielka Polka zostanie zaprezentowana na bibliotecznej tablicy by nam towarzyszyć przez cały miesiąc. Zapraszamy!

• Październik - Miesiąc Bibliotek

Dzieje się w bibliotece Na zakończenie działań prowadzonych w ramach akcji Październik - Miesiąc Bibliotek uczniowie klas 1-3 "zaznaczyli" drogę do biblioteki. Kolorowe strzałki i napis ma przypominać dzieciom o częstym zaglądaniu do biblioteki. Tu zawsze dzieje się coś ciekawego. ZAPRASZAMY!

• SAMARYTANIE Z MARKOWEJ

• W naszej Bibliotece Szkolnej na wystawie pt. SAMARYTANIE Z MARKOWEJ, można zapoznać się z życiem i męczeńską śmiercią rodziny Ulmów.
            Wystawa odbywa się w cyklu PATRON MIESIĄCA. W każdym miesiącu będzie można poznać kolejne postaci Polaków znanych i nieznanych, a ważnych dla naszej wspólnoty. Z wystawą łączy się konkurs. Regulamin dostępny w Bibliotece i u wychowawców

• Narodowe Czytanie w naszej szkole

Dziś od rana rozbrzmiewały w naszej bibliotece słowa z najsłynniejszej powieści Elizy Orzeszkowej " Nad Niemnem". W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody Narodowego Czytania. Uczniowie klasy 7 i 8 pięknie zinterpretowali i zaprezentowali młodszym kolegom opis żniw, w którym autorka przedstawia ciężką pracę na roli  w ówczesnej wsi.
            Przybliżyliśmy też uczniom postać i twórczość Elizy Orzeszkowej.